x

7 pażdziernika zakończyła się pielgrzymka wokół Polski

Różaniec do granic. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach nad Odrą.
Po modlitwie podchodzi dziennikarz z mikrofonem i pyta:
– Czy takie akcje mogą coś zmienić w Polsce albo na świecie?
– Już przychodzi zmiana. Kto modlił się dziś na granicach ten wie. Tysiące ludzi wzdłuż Odry. Wczoraj dochodziliśmy do sanktuarium o 21.00 bo tak wypadło, że ostatni dzień pielgrzymki wokół Polski miał ponad 40 km. Szlismy przemoczeni w całkowitej ciemności bo wichura dwa ni temu połamała słupy. Wtedy nagle przed nami przez drzewa zaczęło swiecić dziwne światło. Okazało się że to wschodził wielki księżyc w pełni niczym ogromna latarnia. Byliśmy zdumieni. Szliśmy w pielgrzymce wzdłuż granic od 13 maja i właśnie teraz, zamykając po 140 dniach krąg liczący 3511 km poczuliśmy, że tylko na tle całkowitej ciemności księżyc mógł wyglądać tak pięknie. W sercu poczuliśmy, że Maryja dała nam znak, że taka była też kiedyś jej droga.
Przy sanktuarium powitał nas ks. arcybiskup. Weszliśmy razem do ciemnego kościoła i przy zapalonych świeczkach odśpiewaliśmy Bogurodzicę.
Wiemy, że modlitwa Polaków została wysłuchana, ofiara trudu przyjęta. Potrzeba teraz bardziej niż kiedykolwiek wierności i wytrwałości bo właśnie teraz zaczyna się nowy czas.
x