18 maja 4

Anioły – pojawiają się tylko raz i znikają

18 maja

Dzisiaj Rybno w niedzielę Warszawa –
msze święte w Polsce za pielgrzymów na szlakach „Krzyża Ameryki”

Dzisiaj u sióstr w Rybnie godzinie 15_tej O. Mirosław z Niepokalanowa odprawi mszę świętą w intencji Pielgrzymki Krzyz Ameryki. O. Mirosław błogosławił pielgrzymom przed wylotem w Niepokalanowie. Na mszy będzie obecny Leszek „Tato” Podolecki.

Kto może niech będzie ma mszy w kościele Św Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o 16.00. Mszę będzie odprawiać księdz Damian, który błogosławił pielgrzymów relikwiami Krzyża Świętego przed wylotem do Ameryki.

W sklepie nie ma zwykłej aspiryny. Gdy szukam na półkach pojawia się pani z lekkim katarem i bez pytania z uśmiechem pokazuje mi który preparat jest najlepszy na przeziębienie.

Na stacji benzynowej chcę nalać sobie kawę Mocha z automatu. Podchodzi człowiek i przesuwa do polowy pełny kubek pod inny kurek, ze zwykłą czarną kawą, mówiąc: Tamta byłaby za słodka dla ciebie. Najlepiej zmieszać.  Kosztuję… Faktycznie. Teraz jest Idealna.

Motocyklista pyta którędy chce iść. Wyjaśniam, że Googlemaps pokazuje mi autostradę 50 zarówno w trybie pieszym jak i dla rowerów.
– Nie patrz na Googlemaps. Czasem świruje. Jedź tędy… Dojedziesz do starej 50-tki. To spokojna droga bez ciężarówek, równoległa do tej nowej autostrady.

Anioły. Używają ludzkich przebrań. Pojawiają się tylko raz i znikają.
Wiem że są prawdziwe.

Pani na stacji patrzy na mnie z jakąś litością i pyta: – Nie powinno być was więcej?
– Nas jest więcej – odpowiadam.