19 maja 1

Gąsienica

19 maja

Boże jaki głupi potrafię być gdy przesadnie skupiam się na swoim znaczeniu. A wokół tyle znaczeń sumujących się stale na A czyli na Absolut. Wystarczy na chwilę odpuścić sobie siebie…

Podczas kawy porannej weszla na mnie włochata gąsienica. Jaka pasja życia! – zachwyciłem się – jaka pasja wędrówki!
Wczoraj na koniec trudneho dnia dotarłem do strażnicy rangersów czyli tych co pilnują Parku Narodowego Eldorado. Biuro zamknięte żeby dostać permit na wjazd ale spotykam człowieka. Cichy naukowiec z wyglądu. Okazuje się że jest badaczem życia niedźwiedzi. Typ samotnika który z namiotem przemierza przepastne lasy. Z miejsca fascynuje go Pielgrzymka aCross America . Czujemy swój swego. Daje mi szereg rad i kieruje jak dotrzecç do miejsca nad wodospadem gdzie „będziesz tylko ty i natura” .
Wystawia mi zezwolenie na przebywanie w parku i na rozpalanie ognia. Dyktuje mu naszą stronę www.

19 maja 4

Godzinę wcześniej spotykam na drodze Mike’a i Doris z psem o imieniu Nuclear. Są dziwną parą jakby z innego swiata. Zakochani. Widać że żyją „obok” oficjalnej Ameryki. Mike z dumą pokazuje mi kawałek skały w którym swiecą jakby okruchy złota. Ale dla mnie równie dobrze może to być mika. Jesteśmy jednak na obszarze Eldorado. Kiwam głową z uznaniem.
– Jak dotrzec stąd do Bride Veil Falls ? (Wododosdy Welonu Panny Mlodej)
Chętnie tłumaczą.
– Prosto tędy… i nie martw się gdy sciezka zacznie znikać. Byliśmy tam kilka dni temu… Bardzo romantyczne miejsce – mrugają do mnie a ja udaję że nie wiem co to mrugnięcie znaczy.

Gąsienica jest mała a drzewa tak wielkie że milknę w sobie i tylko patrzę. Samotny badacz niedzwiedzi, zakochana para z psem, gąsienica … Odkrywam ile jest tutaj wspaniałości… gdy na moment zapomnę o sobie…


U mnie już noc… Ale chcę wam coś polecić…

„Katolicyzm odkrywany na nowo. Duchowy przewodnik jak żyć z pasją i z celem”.
Tą książkę polecam każdemu kto czyta po angielsku. Amerykanski ksiądz pisze o tym jak żyć bez kompromisów „ze światem” za to z żarem miłości do świata. Amerykańska perspektywa bycia katolikiem w świecie wielkich wyzwań współczesności. Książka zdumiewa połączeniem tradycji Kościoła z życiem chrzscijańską pełnią tu i teraz.
Zdjęcia zrobiłem w Parku Narodowym Eldorado który właśnie przekraczam w drodze do South Lake Tahoe.
Dobranoc i dzień dobry!
Z modlitwą…

 

  • Tim Excell

    Hey Roman —
    Nice to meet you on May 19. I remember your visit well, and am glad you found a place to camp that night. Best wishes on your journey.