14 maja

Nadzieja zamiast planu

13 maja

Po ostrym zatrzymaniu przez szeryfa (Nogi szeroko ręce na ścianę! ) za”najście kościoła św. Joachima w Lockeford” i dlugivh wyjaśnieniach – wyruszam w dalszą drogę w stronę gór, na Wschód. Mówią mi że na przełęczach pada śnieg.
Na pytanie zdziwionego księdza :”Jaki jest twój plan na tydzień naprzód ?” odpowiadam: – Modlić się nogami przez30 km dziennie.
„To nie jest żaden plan” – mówi lekko oburzony – „To jest tylko nadzieja”. Po czym daje mi 70 usd na hotel, nakłada ręce i długo się nade mną modli. Policjant wyciąga wizytówkę i mowi: – Tutaj zabijają za 10 dolarow, narkomani i bezdomni są niebezpieczni. W razie czego dzwon do mnie.
Jednak ci bezdomni których spotykam są dziwnie dobrzy i gościnni … Jak dotąd.
Traktuje tą lekcje poważnie. postanawiam bardziej planować kolejne dni. Może telefony do księży z zapowiedzią wizyty? Jednak planowanie jest trudne j nie eadomo ile km uda się zrobić. tłumaczenie tej historii przez telefon jest… bardzo trudne .
Wojtek w Kanadzie leczy staw skokowy. Ma zimno. Kanada w maju. W Kaliforni silny wiatr i ostre słońce. Duzo przeszkod.
Ale obaj mamy to: „Korale Mamy” i idziemy żeby spotkać się w środku Krzyża, w Denver.

14 maja

Właśnie kupiłem od Indian używany rower w dobrym stanie za 70 usd czyli bardzo tanio. I tak potrzebowałem roweru żeby pokonać pustynię Nevady. Tak mi wielu doradzało. Wózek dołączyli na hol. Dodali za darmo dętki zapasowe i narzędzia. Matka i syn. Mówią że pochodzą z Nowego Meksyku. Że tam w pewnym czasie roku tańczą trzy dni bez przerwy żeby uczcić Panią z Guafelupe. Pokazywali zdjęcia tych tańców – modlitw – indiańskie stroje, pióropusze. Pokazałem im ikonę Guadelupe, którą dostałem od wspólnoty w Lithorp. Modliliśmy się razem, a potem żegnaliśmy że łzami w oczach.

14 maja 1

Różaniec przenosi na dalekie odległości.
I stale wraca jedno słowo:
– Wierność

14 maja 2

O Maryjo, Niewiasto w drodze,
wszystkimi drogami przychodzimy do Ciebie
(…)
Pocznij w nas pogodne serce dziecka ,
które uchwyciło się ręki Boga
i idzie, idzie naprzód z wiarą
wiedząc, że od tej chwili droga prowadzi
do Domu dzieci Bożych.
Amen

(kard. Angelo Comastri)

14 maja 3