Darwina i Jacek

Darwina i JacekPoznaliśmy się pod koniec wakacji 2004 roku na czacie portalu katolickiego katolik.

Okazało się wtedy że oboje mamy podobne zapatrywania na otaczający nas świat i oboje pomagaliśmy innym,ja byłem wolontariuszem w krakowskim schronisku dla ofiar przemocy w rodzinie a Darwina pomagała w domu dziecka na Kazimierzu.

W listopadzie 2004 wyruszyliśmy pieszo z Ojcowa przez Jurę, szlakiem Orlich Gniazd, do Częstochowy.To była nasza pierwsza wspólna pielgrzymka. Mieliśmy tylko 4 dni, więc czasem przechodziliśmy aż 50 km dziennie.
To był czas, kiedy mogliśmy liczyć tylko na siebie i lepiej się poznać, uczyliśmy się wspólnie rozmawiać i milczeć.
To byly też nasze pierwsze wspólne posiłki, pierwszy raz razem modliliśmy się rano i wieczorem przed snem.
Darwina dostała pierwszą różyczkę, którą doniosła do Częstochowy.

Nasz ślub wzieliśmy w 2007 w Wilnie w kościele Św. Ducha na zakończenie Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki do Ostrej Bramy.
Od tego czasu pielgrzymujemy jako małżeństwo, staramy się przy tym podczas pielgrzymek szczególnie promować rodzine i małżeństwo.
W 2010 roku odbyliśmy pieszą pielgrzymke z Chrzanowa do Rzymu, było to około 1500 km i 53 dni w drodze.

W 2011 pielgrzymowaliśmy na Camino Portugalskim, z Lizbony przez Fatime doszliśmy do Santiago de Compostela, było to nasze duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

W 2012 była 5 rocznica naszego ślubu,ruszyliśmy znowu na pieszą pielgrzymkę do Wilna, aby potem dalej z granicy polsko – litewskiej pielgrzymować szlakiem Camino Polaco na Pola Lednickie, razem przeszliśmy prawie 1000 km.

W 2013 roku na przełomie lipca i sierpnia , odbyliśmy pieszą pielgrzymkę na Kubie. Ruszyliśmy z Havany do Sanktuarium Matki Boskiej z El Cobre , która jest patronką Kuby i wszystkich Kubańczyków.
Pielgrzymowaliśmy modląc się nogami o pokój i wolność dla Kubańczyków, oraz aby przypomnieć wizytę św. Jana Pawła na Kubie której 15 rocznica przypadała podczas naszej wędrówki. W upałach dochodzących do 50 stopni w słońcu przeszliśmy prawie 900 km.
W 2014 roku pielgrzymowaliśmy pieszo przez Gruzje do grobu św. Nino, modląc się o pokój i pojednanie w tak zapalnym rejonie jakim jest Zakaukazie.
W wakacje 2015 roku chcemy przejść pieszo z Ugandy do Matki Boskiej z Kibeho w Rwandzie, modląc się o pokój i pojednanie szczególnie w Afryce i Rwandzie.

Zapraszamy na nasz profil na facebook Nasze Wędrowanie

01                                                               Pieszo do Rzymu 2010 r.

 

04                                                              Kuba w drodze z Havany do Sanktuarium Matki Boskiej z El Cobre 2013 r.