FB_IMG_1536611560540

Ostatni etap pielgrzymki aCross America

Jutro, w dniu 11 września, przypada 17. rocznica dnia, ktory na zawsze zmienił Amerykę i świat. Pielgrzymka aCross America wchodzi w ostatni etap. Z Chicago do Nowego Jorku zostalo 790 mil, nieco ponad miesiąc drogi.

Trasa Wojtka z północy na poludnie w dniu 7 października zakończy się w Mexico City. W tym szczegolnym dniu (świeto Matki Bożej Różancowej) polecę z mojej trasy do Meksyku i we dwóch, razem z Wojtkiem, będziemy modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej z Guadelupe, patronki obu Ameryk. W różańcu połączymy się wtedy z Amerykanami, którzy tego dnia zjednoczą sie w modlitwie rożańcowej „Od oceanu do oceanu”, w intencji swojego kraju.

Potem obaj wrócimy razem do USA, żeby wspólnie pokonać ostatnie kilometry na wschód przez Pennsylwanię, i razem wejdziemy do Nowego Jorku, gdzie odmówimy ostatnią w tej 6-miesięcznej pielgrzymce koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ostatnia modlitwa pielgrzymki aCross America odbędzie sie w miejscu, gdzie kiedyś stały wieże World Trade Center, słynny symbol USA, zniszczony w pamiętnym zamachu.

Będzie to ukoronowanie półrocznej codziennej modlitwy za Amerykę, o błogosławieństwo i światło dla kraju, który jest liderem, wyznacza kierunki i tworzy rozwiązania naśladowane przez innych, w którym toczy się wielka walka o moralną i duchową przyszlość świata.

FB_IMG_1536298547464