Pielgrzymka do Berlina (2016)

TAU
Matka Boża z Fatimy wzywa dzieci do pokuty i modlitwa za grzeszników żeby ratować świat. W obliczu niegodziwości popełnianych na świecie jedynym ratunkiem dla ludzkości jest szczere zwrócenie się do Niepokalanego Serca Maryi w duchu ofiary i zadośćuczynienia za zło popełniane na świecie.

Wobec współczesnych zagrożeń nadzieją na ratunek jest przykład własnej postawy każdego człowieka, któremu udziela się to wezwanie do ofiary i pokuty, niezależnie od tego kim jest i skąd pochodzi.

13 maja rusza pielgrzymka „Zmiłuj się nad nami i całym światem”

W dniu 13 maja, dokładnie rok przed 100′ rocznicą objawień w Fatimie, rozpoczniemy z trzech miast pieszą pielgrzymkę w intencji przebłagania za grzechy świata. Wyruszymy z Kazania, Damaszku i Fatimy. Naszym celem jest Berlin, który chcemy osiągnąć 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Będzie to pielgrzymka pokutna w intencji przebłagania za grzechy świata.

Hasłem pielgrzymki są słowa z modlitwy św. siostry Faustyny:
– Zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
12 pielgrzymów będzie uczestniczyło w drodze (3 planuje pokonać całe trasy).

Możesz pielgrzymować razem z nami, niosąc te same intencje i tak samo składając ofiarę za grzechy popełniane przeciwko Miłości.

mapa-pielgrzymka

 

Na czym polega „duchowe pielgrzymowanie” w jednej wspólnocie drogi?

Zapraszamy Cię byś wyruszył w pielgrzymkę i stał się Pielgrzymem Bożego Miłosierdzia, wybierając jeden lub więcej z trzech sposobów:

1. Ofiaruj w intencji pielgrzymki trudy swojej codzienności (w pracy, w domu, tam gdzie jesteś) – przez wszystkie 92 dni czyli od 13 maja do 15 sierpnia (92 dni),

2. Łącz się duchowo z całą wspólnotą pielgrzymki codziennie przez czas trwania pielgrzymki w Godzinie Miłosierdzia, a jeśli to możliwe – odmawiaj w tej godzinie koronkę do Bożego Miłosierdzia,

3. Odmawiaj codziennie różaniec – dziesiątkę, część lub cały – tym bardzo umocnisz siebie i pozostałych pielgrzymów.

Jeśli czujesz wezwanie i jesteś gotowy do wyruszenia na pielgrzymkę do Berlina według powyższych zasad,  wyślij do nas mailem (idzieczlowiek@gmail.com) poniższy tekst:

„Włączam się w pielgrzymkę do Berlina przez codzienną ofiarę…. (tu proszę podać jeden lub więcej z trzech punktów). … (imie i nazwisko) i zgłaszam swoją intencję … (podać intencję)”

Intencje zostaną wpisane do Księgi intencji, podzielone między trzy trasy i będą omadlane w drodze.

Połączeni w ofierze i modlitwie razem tworzymy jedną wspólnotę pielgrzymowania, dzieląc te same trudy i doświadczając tych samych duchowych owoców.

Tablice pokoju

Jak co roku, podczas naszych pielgrzymek, będziemy nieść ze sobą drewniane Tablice pokoju, które będziemy zostawiać w wybranych miejscach na trasie. Na jednej ze stron tablic będzie napis „Zmiłuj się nad nami i nad całym światem” w 20 językach.

Jezu, ufam Tobie!

tablica-rewers