20161014_200106

Pielgrzymka „Krzyż Ameryki 2018″

ACross America 2018 to największa i najtrudniejsza z dotychczasowych pielgrzymek Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia.

„Krzyż na Ameryce 2018″ to wyzwanie logistyczne ale przede wszystkim duchowe. Zadanie nie do wykonania bez zaangażowania episkopatów, Polonii i wspólnot chrześcijańskich Polski, Meksyku, Kanady i USA. Ale decydujący będzie wymiar duchowy bo o modlitwę tu chodzi – za kontynent, który w dużej mierze decyduje o losach świata, za wspólny dla wszystkich ludzi fundament prawa naturalnego, za prawdziwą wolność i godność każdego człowieka.

Łącznie do pokonania na dwóch trasach jest ponad 10 tys. km. Przejście od Pacyfiku do Atlantyku i od Meksyku do Kanady zajmie 6 miesięcy. Na trasie pielgrzymki jest wiele symbolicznych miejsc: Miasto św. Franciszka w Kaliforni (San Francisco), Guadeloupe w Meksyku, Chicago, Nowy Jork z ważnym dla pielgrzymki miejscem Ground Zero – pozostałym po World Trade Center, gdzie planowana jest wspólna modlitwa.
Wydarzenia na świecie ulegają obecnie przyspieszeniu, budząc niepokój.

Pielgrzymi Milosierdzia modlą się nogami o pokój dla wszystkich ludzi, kierując kroki tam, gdzie najbardziej potrzeba modlitwy i Bożego Miłosierdzia. „Nie zazna ludzkość spokoju dopóki się nie zwróci do źródła milosierdzia Mojego” (Dz. 699)
20161014_200106