20170531_094317

Pielgrzymka wzdłuż granic Polski zbliża się do Kudowy Zdrój

Po zdobyciu Śnieżki, najwyższego szczytu Sudetów, różańcowa pielgrzymka wokół Polski zbliża się do Kotliny Kłodzkiej.
Dziś rano Michał przesłał smsem informację z trasy:

Ruszyłem z Mieroszowa po 9.00 rano. Wcześniej Adoracja, Eucharystia, na której służyłem jako ministrant i przy homilii opowiedziałem o pielgrzymce i idei modlitwy 7 października. Przed wyjściem ksiądz proboszcz udzielił mi specjalnego błogosławieństwa na drogę. Pogoda dobra, droga długa!

W Kudowie Zdroju pielgrzymka odwiedzi Parafię Miłosierdzia Bożego w niedzielę 4 czerwca, w dniu Zesłania Ducha Świętego.
Kudowa Zdrój będzie czwartą (z dwudziestu) stacją drogi różańcowej wokół Polski po Siekierkach, Gubinie i Karpaczu. Każda nawiedzana przez pielgrzymów stacja rozpoczyna nową tajemnicę różańca. W tych miejscach pielgrzymi zostawiają specjalne dębowe tablice z wygrawerowaną mapą różańcowej drogi.

Od Kudowy rozpocznie się rozważanie tajemnicy IV różańca świętego: Ofiarowania Jezusa w światyni.

W nawiedzanych parafiach mówią o „Różańcu do granic” – modlitwie różańcowej która w dniu 7 października otoczy Polskę wzdłuż granic.

Pielgrzymka przesuwa się w tempie ok. 25 km dziennie wzdluż granicznego grzbietu Sudetów w kierunku z zachodu na wschód. Od początku pielgrzymki, która rozpoczęła się w Siekierkach nad Odrą w dniu 13 maja, pielgrzymi pokonali ok. 390 km.Jest to nieco ponad 10 procent całej długosci trasy, która wzdłuż linii granicznej Polski liczy 3511 km.
20170531_094317