Pielgrzymka do Brukseli (2014)

Pielgrzymka do Brukseli - Mapa

W tym roku wyruszyliśmy z irlandzkiego Knock (Roman), włoskiego Monte Cassino (Wojciech) i polskiego Głogowca (Grzegorz) żeby po dwóch miesiącach pieszej drogi spotkać się w Brukseli – współczesnej stolicy europejskich instytucji. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy 11 lipca, w dniu św. Benedykta, patrona Europy, a zakończymy 14 września – w Dniu Podwyższenia Krzyża Świętego.

W roku kanonizacji papieża–Polaka pragniemy naszym pielgrzymowaniem głosić 4 prymaty św. Jana Pawła II:
– Człowiek przed Rzeczą
– Być przed Mieć
– Etyka przed Techniką
– Miłosierdzie przed Sprawiedliwością

Modlimy się o powrót Europy do swoich chrześcijańskich wartości w myśl wezwania Jana Pawła II:

„Europo, bądź na powrót sobą!
Odkryj na nowo swe źródła.
Ożyw swoje korzenie!
Odnajdź swoją duszę!”

Dołącz do pielgrzymowania!

Prześlij intencję – na pewno każdy z Was ma w sercu ma jakieś pragnienia i prośby do Boga, które możecie złożyć na ręce Romka, Wojtka i Grześka by pielgrzymując powierzali je Panu Bogu. Wystarczy, że wyślecie je na maila: idzieczlowiek@gmail.com

Pielgrzymuj duchowo – dołącz do grupy osób, które modlą się codziennie Litanią do Krwi Chrystusa za wszystkich uczestników pielgrzymek IdzieCzlowiek.pl o ochronę i Boże prowadzenie. Oprócz chłopaków, są jeszcze dwie pielgrzymki – Jacek i Darwina idą przez Gruzję, a Berenika idzie do Santiago de Compostela. To duchowy sposób towarzyszenia pielgrzymom na ich drodze dołączając się do modlitwy za składane intencje.

Poznawaj owoce drogi – zapraszamy do śledzenia blogów, na których pielgrzymi starają się regularnie dzielić swoimi rozważaniami z drogi oraz opowiadać o wyjątkowych spotkaniach i wydarzeniach. Czytajcie, nawracajcie się, dzielcie się tymi informacjami z innymi.

Dołącz do wędrówki – jeżeli poczujecie pragnienie w sercu by przejść kilka dni z jednym z pielgrzymów to zapraszamy do kontaktu, szczególnie jeśli mieszkacie gdzieś na jednym ze szlaków: idzieczlowiek@gmail.com

Zaczęło się od Asyżu

Do Asyżu

Od lewej Roman, Leszek Podolecki, Dominik. Z przodu Wojtek.

W 2011 roku trzech pielgrzymów wyruszyło z trzech stron świata do Asyżu, na spotkanie wszystkich religii z papieżem i wspólną modlitwę o pokój. Tak zaczęła się pielgrzymka Idzie Człowiek i głoszenie czterech prymatów cywilizacji miłości św. Jana Pawła II. W kolejnych latach rosnąca grupa Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia kierowała swoje kroki do miejsc w Europie i na świecie, które najbardziej potrzebowały modlitwy nogami i prostego świadectwa zawierzenia Opatrzności.

Szliśmy na norweską Wyspę Utoya, gdzie dokonano masowego morderstwa z lęku przed obcymi, przeszliśmy Kubę, która tak bardzo potrzebuje nadziei, byliśmy w Rosji, na Ukrainie i w wielu innych miejscach. Niesiemy na piersiach drewniane franciszkańskie krzyże z wpisanymi w nie symbolami trzech religii Księgi – znak, że łączy nas wiara w jednego Boga.

Przeczytaj relację