20170515_042753

Ruszyła pielgrzymka wzdłuż granic dookoła Polski „Różaniec do granic”

W rocznicę 100 lat Fatimy, dokładnie 13 maja, rozpoczęli pieszo modlitwę różańcem wokół Polski idąc wzdłuź granic. Idą z namiotami, w rękach stale różańce, towarzyszy im pies o imieniu Emigrantka, który dołączył do nich rok temu, gdy pielgrzymowali od groby św. charbela w libanie do Berlina.

Pokonanie pieszo 3500 km wokół Polski to 6 miesięcy wędrówki, dokładnie 20 tygodni, tyle, ile tajemnic liczy różaniec.Niosą ze sobą ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, specjalnie na ten cel napisaną na lipowej desce i poświęconą na Jasnej Górze. Celem pielgrzymki jest omodlenie trasy wzdłuż granic Polski, na której 7 października stanie żywy łańcuch ludzi połączonych modlitwą różańcową.
Każdy może duchowo dołączyć do tej drogi.

20170515_04275320170430_16550320170514_072734

Każdy kto pragnie duchowo uczestniczyć w różańcowej drodze wokół Polski niech codziennie, każdego dnia miedzy 13 maja i 7 października odmawia przynajmniej jedną tajemnicę (dziesięć „Zdrowaś…”) lub więcej, W INTENCJI wynagradzania Bogu za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania które Go obrażają i za nawrócenie biednych grzeszników. Różaniec należy poprzedzić modlitwą Anioła Pokoju z objawienia w Fatimie:

„Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty, uwielbiam Cię ze czcią najgłębszą. Ofiaruję Ci przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, obecnego na wszystkich ołtarzach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, które Go obrażają. Przez niezmierzone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi proszę Was o nawrócenie biednych grzeszników”.

Można dołączyć do pielgrzymki na trasie po spełnieniu kilku warunków:
– należy wysłać mail na adres idzieczlowiek@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska, wieku, miasta pochodzenia. Krótko należy opisac swoje doświadczenie w pielgrzymowaniu, czy należy się do jakiejś wspólnoty w Kościele, czy jest się w stanie łaski uświęcającej i na który z 20 odcinków się zgłasza. Należy posiadać dobre buty, śpiwór, lekki namiot (i in. wyposaż. turyst.) i spakować to do plecaka maks. 13 kg. W zwrotnym mailu przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia i dalsze instrukcje.
Błogosławione nogi pielgrzymów!

Więcej o tej pielgrzymce:
http://gosc.pl/doc/3829200.Powstanie-rozancowy-lancuch-wzdluz-granic-Polski

  • Elżbieta Wesołowska

    Szczęśliwego pielgrzymowania ! , z Panem Bogiem.