asyz3

Spotkaj się z nami 2 października w Łodzi!

„Którędy do Bożego Miłosierdzia?”

Pod takim hasłem w dniach 2-4 października 2015 w Łodzi (od piątku do niedzieli) odbędą się dni skupienia – doroczne spotkanie Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy czują ducha pielgrzymowania – zarówno tych, którzy wędrują  pieszo z franciszkańskim „tau” na piersi, jak i tych współtworzących naszą wspólnotę przez modlitwę i ofiarę.

Głównym tematem spotkania jest miłosierdzie i przebaczenie – w wymiarze praktycznym, czyli tak jak doświadcza się ich w drodze, podczas „modlitwy nogami” i podczas „pielgrzymki życia”.

Program

Przez trzy dni które spędzimy w łódzkim Klasztorze oo. Franciszkanów będziemy razem:

  • doświadczać wspólnej, codziennej Eucharystii i modlitwy,
  • słuchać świadectw z tegorocznych pielgrzymek,
  • uczestniczyć w konferencji o. Grzegorza Piórkowskiego poświęconej Bożemu Miłosierdziu,
  • oglądać zwiastun filmu dokumentalnego pt. „Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia” o pielgrzymce Obrazu Jezusa Miłosiernego z Łodzi do Rzymu w reżyserii Przemysława Chrobaka (materiał video reżyser zbierał uczestnicząc w pielgrzymce).

W programie są także przewidziane dwie moderowane dyskusje (tematy zostaną dopiero ustalone – można przysyłać propozycje), w których będzie mógł wziąć udział każdy z uczestników.

Nie zabraknie czasu na zwykłe rozmowy w gronie przyjaciół i wymianę pielgrzymkowych doświadczeń.

W sobotni wieczór wspólnie weźmiemy udział w nabożeństwie „transitus” – upamiętniającym śmierć św. Franciszka, która miała miejsce w nocy 3 października.

Gospodarzem spotkania, który w tym roku użycza dachu pielgrzymom, jest jeden z nas, o. Grzegorz Piórkowski, gwardian klasztoru i proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Łodzi, która znana jest z codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy „Porcjunkula” oraz z
wielkich rozmiarów ikony Krzyża San Damiano, umieszczonej w głównym ołtarzu kościoła. Ojciec Grzegorz pielgrzymował w tym roku z nami do Rzymu z Obrazem Jezusa Miłosiernego.

Kwestie organizacyjne

Dla osób spoza Łodzi – kilka wariantów noclegu (obok klasztoru jest niedrogi hotel). Udział w programie spotkania jest bezpłatny, ale wyżywienie i napoje zapewniamy sami, tzn. w „systemie składkowym”.
Szczegółowy (godzinowy) program październikowych dni skupienia i informacje pobytowe podamy we wrześniu, a tymczasem już was serdecznie zapraszamy…

Ważne pytania

Co to znaczy być świadkiem Miłosierdzia w dzisiejszych czasach?
Czym jest „pielgrzymka serca”?
Jak żyć duchem pielgrzymowania w codziennym życiu?

Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy odnajdywać odpowiedzi na te pytania w dniach 2-4 października w łódzkim klasztorze oo. Franciszkanów.

Bracia pielgrzymi, przybywajcie!