3

TAU

Pielgrzymowanie z tym znakiem nabiera dziś nowego znaczenia…

Wpis na FB

„Tau” to ostatnia litera w alfabecie hebrajskim – odpowiednik greckiej omegi. Znak przejścia. Znakiem „tau” podpisywał się św. Franciszek z Asyżu od czasu, gdy jako uczestnik soboru w Lateranie usłyszał słowa papieża Innocentego III o znaku „tau”:
„Ci, którzy będą go nosili jako znak życia pokuty i odnowy w Chrystusie, dostąpią miłosierdzia”.
Od ośmiu lat Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia przemierzają świat z drewnianym krzyżem „tau” na piersiach. Tegoroczna pielgrzymka przez USA jest trzynastą. W znaku krzyża dopełnia się historia i otwiera nowe życie. Jako świadkowie miłosierdzia modlą się nogami o miłosierdzie dla świata.
Proszą o modlitwę…

Grzegorz M. Piórkowskio. Grzegorz M. Piórkowski – opiekun duchowy Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, a zarazem jeden z nich :)(komentarz pod postem) : Jezus do św. Faustyny: Córko moja, napisz, że im większa nędza, tym większe ma prawo do miłosierdzia mojego, a [namawiaj] wszystkie dusze do ufności w niepojętą przepaść miłosierdzia mojego, bo pragnę je wszystkie zbawić. Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz — nikogo nie wyłączyłem.

1 2 3