FB_IMG_1535720289817

Te amamos México! We love you Mexico! Kochamy cię Meksyku!

Sergio Alcayaga Chelme z Chile, który pomaga w logistyce pielgrzymki na terenie Meksyku, napisał do nas poniższy list (tłumaczenie z hiszp.: nieco poprawiony google)

Jeszcze miesiąc temu nie mogłem znaleźć żadnego wsparcia w Meksyku na pielgrzymkę Wojtka przez ten kraj, ale dzięki Bogu kilka tygodni temu poznałem Silvię, Anahí i ojca Calvillo, którzy byli w stanie mnie wysłuchać i otworzyli swoje serca, więc marzenie o bezpiecznej i spokojnej pielgrzymce Wojtka, bezpiecznej i pełnej miłości, zostało osiągnięte.

Mam piękne wspomnienia z mojej pielgrzymki w 2014, kiedy pielgrzymowałem pieszo z Rzymu do Polski (do Wadowic) dla uczczenia kanonizacji papieża Jana Pawła II. W pokonaniu 1500 km z Włoch do Polski pomogli mi wtedy ludzie z Chile, Peru, Argentyny i Polski. Poznałem wtedy wspaniałych ludzi, jak Teresa Marek i Roman Zięba …

Dziś w łańcuchu miłości, który jednoczy Polskę, Kanadę, USA, Meksyk i moje ojczyste Chile, łączymy się, żeby nasi bracia Wojciech i Roman dotarli do celu pielgrzymki.

Nasze kraje mają różne flagi, ale teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy jednym narodem zjednoczonym pod flagą miłości Chrystusa.

Dziękuję, meksykańscy bracia za wsparcie!

FB_IMG_1535721368044