Polskie sanktuaria. Domaradz

Turystyka pielgrzymkowa ma się w Polsce doskonale, a wycieczki po sanktuariach cieszą się coraz większą popularnością. Gdzie mogą się wybrać ci turyści, którzy chcą pielgrzymować, a jednocześnie – cieszyć się pięknem Podkarpacia? W gronie licznych atrakcji o charakterze sakralnym, jakimi ten region może się pochwalić, znajduje się Domaradz i tutejsze sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Co warto o nim wiedzieć?

Sanktuarium to powstało w pobliżu gotyckiego kościółka z XV wieku, będącego jednym z najstarszych zabytków drewnianej architektury na ziemiach polskich. Jest to świątynia dość młoda, gdyż jej historia zaczyna się w latach 80-tych XX wieku. To wtedy przystąpiono do prac nad projektem nowego kościoła. Kamień węgielny położono tu jednak dopiero w 1997 roku. W ostateczności uroczyste poświęcenie nowego sanktuarium nastąpiło dopiero w 2000 roku i było bardzo ważnym wydarzeniem dla mieszkańców tej podkarpackiej wsi. Dziś jest to miejsce chętnie odwiedzane i przez pielgrzymów, i przez turystów, dla których nie lada gratką są pobliskie zabytki i wspaniałe krajobrazy.

Wycieczki do takich miejscowości, jak Domaradz, dla każdego z nas mogą się okazać ciekawym doświadczeniem. Na brak pięknych zabytków nie można tu narzekać, a ciekawe obiekty sakralne sprawiają, że pielgrzymowanie i zwiedzanie można tu ze sobą pogodzić bez problemów.