Kalwaria Zebrzydowska – nie tylko dla pątników

Jest miejscem chętnie odwiedzanym przez wiernych oraz atrakcją turystyczną, której warto poświęcić swój czas. Kalwaria Zebrzydowska to wyjątkowy punkt na mapie województwa małopolskiego, a wycieczki po jej terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego miejsca?

Kalwaria Zebrzydowska i jej miejsce na mapie Polski
Ten ważny ośrodek religijny i turystyczny przyciąga już samym swym położeniem. Tu, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego, na brak pięknych widoków nie można narzekać. Zachwyca kotlina Skawinki, kuszą zbocza Lanckorońskiej Góry i góry Żar.

Co warto zobaczyć w tym miejscu?
Założona z woli wojewody krakowskiego Michała Zebrzydowskiego w XVII wieku, stała się Kalwaria Zebrzydowska przede wszystkim celem licznych pielgrzymek. Tutejsze sanktuarium bernardynów nie bez powodu wpisane zostało na listę UNESCO. Co można zobaczyć na jego terenie? W skład tego niezwykłego zabytku sakralnego wchodzi klasztor oraz barokowa bazylika Matki Boskiej Anielskiej. W jej wnętrzu znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej, do którego tak chętnie pielgrzymują wierni z odległych zakątków Polski. Dodatkowo na turystów i pielgrzymów czka tu wiele kapliczek, które można zobaczyć podczas wędrówki Dróżkami Pana Jezusa lub Dróżkami Matki Boskiej.

Kalwaria Zebrzydowska to wyjątkowe miejsce, w którym każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Dla jednych to ważny cel pielgrzymki, dla innych – miejscowość z wyjątkową historią. Jedno jest pewne – ciekawa zabudowa i piękne widoki sprawią, że każdy z nas poczuje się w tym miejscu wyjątkowo.