Top 5 gier z motywem religijnym

Oferta gier dostępnych w sklepach oraz w sieci jest naprawdę imponująca. Niemal każdy może znaleźć propozycję, która go zainteresuje i zapewni długie godziny doskonałej zabawy. Proste łamigłówki i rozgrywki inspirowane kasynem przeplatają się z rozbudowanymi symulatorami i grami fabularnymi. Pośród tak wielu możliwości trudno dokonać właściwego wyboru, dlatego przygotowaliśmy zestawienie top 5 gier z motywem religijnym, które go ułatwi.

5. The Sims Średniowiecze

Gry z serii The Sims nieustannie cieszą się ogromną popularnością. Chociaż The Sims Średniowiecze liczy sobie już dekadę, cały czas ma swoje wierne grono fanów. Zawdzięcza to oczywiście nieco innym zasadom rozgrywki i scenerią. Zamiast prowadzić Simów przez zwyczajne, codzienne życie, gracz musi spełniać określone misje i rozwijać średniowieczne królestwo, które, jak epoka zobowiązuje, nie poradzi sobie bez duchowych przewodników. Mamy tutaj do wyboru kapłana Jakubińskiego i Piotreańskiego. Muszą oni głosić kazania, nawracać i błogosławić Simów. Są oni oczywiście wzorowani na prawdziwych zgromadzeniach zakonnych, które powstawały w średniowiecznej Europie, co z pewnością nie umknie uwadze miłośnikom historii. Gra The Sims Średniowiecze pomimo upływu czasu nadal jest warta uwagi, dlatego zyskała 5 miejsce w naszym zestawieniu.

4. Carcassonne

Kolejna pozycja należy do klasycznej gry planszowej, która zapewni rozrywkę całej rodzinie. Ponownie scenerią są czasy średniowiecza. Mowa oczywiście o Carcassonne, które umożliwia budowanie miast przy pomocy losowanych kartoników. Gra doczekała się wielu kontynuacji, które między innymi wzmocniły obecny w podstawowej wersji wątek religijny. Od początku dostępne były pola z klasztorami, które gracz mógł obudować, aby uzyskać dodatkowe punkty. Rozszerzenie Karczmy i katedry uzupełni miasta o okazałe kościoły, które zwiększają ich wartość, a Opactwo i burmistrz dodatkowo urozmaici rozgrywkę. Chociaż coraz rzadziej sięga się po gry planszowe, dla Carcassonne naprawdę warto zrobić wyjątek. Gwarantuje ono bowiem naprawdę świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i pomimo tego, że wydaje się raczej proste, może zapewnić emocje niczym w najdroższym kasynie.

3. Seria gier Komputerowy quiz

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu należy do całej serii gier edukacyjnych. Komputerowy quiz dostępny jest bowiem w kilku wariantach: 2 części dedykowane katolickim świętym, niektóre zestawy pytaniom biblijnych, czy na temat Kościoła. Gry te są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, jednak jeszcze lepiej sprawdzą się jako sposób na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia całą rodziną. Pytania posiadają różne stopnie trudności, dlatego nawet rodzice i dziadkowie będą mogli pogłębić swoją wiedzę religijną. W przerwach między odpowiedziami można wybrać także mini gry o tematyce religijnej, które pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Komputerowy quiz sprawdzi się doskonale nie tylko jako narzędzie do uczenia własnych dzieci, ale także jako prezent z okazji I Komunii Świętej lub innej ważnej uroczystości.

2. Puzzle online

Puzzle są jedną z najchętniej wybieranych rozrywek. Swoją popularność zawdzięczają swojej różnorodności: na obrazku może znajdować się niemal każdy motyw, a stopień trudności można dostosować do swoich oczekiwań. Ciekawym rozwiązaniem są także puzzle online. W Internecie można znaleźć naprawdę wiele propozycji nawiązujących do religii. Na dostępnych w sieci puzzlach umieszczane są sceny biblijne czy fotografie najpiękniejszych świątyń i sztuki sakralnej. Tego typu puzzle nie tylko będą doskonałą zabawą dla wszystkich członków rodziny, ale także pozwolą dowiedzieć się nowych rzeczy. Po ukończeniu układanki warto poczytać na temat konkretnej świątyni lub świętego, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. W przypadku puzzli dla dzieci, na których umieszczane są sceny biblijne wykonane w miłej dla oka technice, najlepiej opowiedzieć najmłodszym, co dokładnie dzieje się na obrazku. 

1. Królestwo

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu należy do planszowej gry strategiczno-fabularnej Królestwo. Pozwala ona nie tylko miło spędzić czas całej rodzinie, ale także wywołuje refleksję nad współczesnym światem. Śledząc fascynującą historię, na której opiera się gra, należy zastanowić się, w jaki sposób podejmowane przez ludzi decyzje wpływają na ich życie. Każdy ruch pociąga za sobą konsekwencje, które mogą zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Z tego powodu nasuwają się pytania: co jest moralne, a co budzi wątpliwości. Gra ta ma prowokować do pytań i dyskusji na ważne tematy, czy na przykład kłamstwo zawsze jest złe, czy można w sposób bezpieczny dla ducha odwiedzać kasyna i wiele więcej. Królestwo umożliwia przyspieszoną podróż przez życie i świetnie sprawdzi się w procesie katechizacji, dlatego słusznie zostało umieszczone na pierwszym miejscu naszego zestawienia.

Nasze zestawienie top 5 gier z motywem religijnym rozpoczęliśmy od typowo rozrywkowych propozycji jak The Sims Średniowiecze i Carcassonne, aby przejść do gier edukacyjnych. Każda z naszych propozycji zapewni całej rodzinie mnóstwo dobrej zabawy i pomoże poszerzyć wiedzę. Jest to doskonały dowód na to, że cieszyć grami można się w pożyteczny sposób bez ryzyka związanego z wizytą w kasynie.